Prijemni ispiti za upis na fakultete teži nego pre

01/07/2013 16:22

Prijemni ispiti za upis na fakultete teži nego pre

Polaganje prijemnih ispita ove godine je bilo teže nego prethodnih. Na Geografskom, Biološkom, Hemijskom i Fakultetu političkih nauka je polaganje prijemnih ispita počelo juče. Većina fakulteta u Srbiji će prijemne ispite održati od danas do 4. jula.

Većina kandidata se spremala nedeljama, dan pred ispit se obnavljalo prethodno naučeno gradivo. Neki od budućih brucoša ipak smatraju da će i pored toga što je prijemni bio težak rezultati biti u skladu s tim koliko su se pripremali.

Na Biološkom fakultetu čija je ovogodišnja kvota 110 brucoša, biće njih 85 na budžetu, atmosfera je bila napeta na prijemnom ispitu pošto je oko 300 kandidata polagalo prijemni, a samo trećina njih će upisati.

Bilo je mnogo teže nego što sam očekivala. Nadam se da sam dobro uradila i da ću moći da se upišem na željeni fakultet” govori Milica Petrović.

Preliminarna rang lista će se pojaviti do 5. jula, dan nakon završetka prijemnog ispita, a konačne rang liste će se pojaviti 10. jula.

01/07/2013 16:22