Prakse iz IT oblasti za novosadske studente

31/05/2017 10:21

Prakse iz IT oblasti za novosadske studente

Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Novom Sadu potpisao je ugovor sa 16 kompanija iz oblasti informacionih tehnologija koje imaju sedište u Novom Sadu.

Zahvaljujući novonastaloj saradnji Fakulteta i novosadskih IT kompanija studenti će imati priliku da rade praksu u ovim kompanijama kako bi primenili znanje koje su stekli tokom studija i naučili još mnogo toga kroz praktičan rad.

Sa Prirodno-matematičkim fakultetom su ugovore potpisale sledeće kompanije: ACME Softnjare DOO, BCool IT doo, Digitaz Information Tecnology DOO, Execom doo, Execom Nord doo, EXLRT DOO, LighSoft DOO, LJA Cube doo, Rendered Text, Simple Task DOO, Sixsentix doo, Synecron Srb DOO, The Logos Vision Doo, Vivify Ideas doo, Yu Spin d.o.o.

Praksu koju studenti budu radili u kompanijama sa kojima fakultet sarađuje trajaće 30 dana i studentima će donositi 10 ESP bodova, dok će kompanije imati priliku da od svih praktikanata odaberu neke koje će stipendirati ili im posle studija ponuditi posao.

31/05/2017 10:21