Novosadski univerzitet među prvih 150 u oblasti prehrambenih tehnologija

25/07/2017 12:04

Novosadski univerzitet među prvih 150 u oblasti prehrambenih tehnologija

Univerzitet u Novom Sadu se nalazi među 150 najboljih univerziteta kada je u pitanju oblast prehrambenih tehnologija (Food Science and Technology).

Ove godine se Novosadski univerzitet po prvi put pojavljuje na Šangajskoj rang listi i to među 500 najboljih na svetu.

Šangajska lista jedna je od pet najznačajnijih lista za rangiranje univerziteta u svetu, pored Times Higher Education liste (Velika Britanija), QS rang liste (Quacquarelli Symonds, Velika Britanija), Lajden rang liste (Leiden Ranking, Holandija) i Webometrics (CSIC, Španija).

Kriterijumi koji se uzimaju u obzir prilikom rangiranja univerziteta na Šangajskoj listi su, između ostalog, broj i kvalitet naučnih radova, broj radova napisanih u saradnji sa inostranim univerzitetima, kao i broj dobitnika Nobelovih nagrada i Fildsovih medalja.

25/07/2017 12:04