Sastanak studenata dizajna Evrope u Srbiji

03/02/2015 13:58

Sastanak studenata dizajna Evrope u Srbiji

Naredna radionica studenata dizajna Evrope biće odžana u Srbiji, u organizaciji MEDS Srbija.

Radionica je zakazana za avgust mesec, a održaće se na Tari.

U konkurenciji za domaćina ovih radionica, pored Srbije, bile su Rumunija, Engleska i Španija, a sve kandidature podnete su na sastanku MENC Prizren2013 (Meeting of Europe National Contacts).

Na radionici na Tari okupiće se predstavnici 30 evropskih zemalja, odnosno oko 270 učesnika.

Ova radionice ima za cilj da se među mladim promoviše ruralni turizam, kao i boravak i rad u prirodi, a pored toga, promovisaće se i Srbija i Tara kao rezervat prirode i jedinstvena prirodna celina.

Rezultat radionice biće objekati od drveta na više lokacija Nacionalnog parka Tara koje će dizajnirati učesnici.

Konkurs za učestvovanje na radionici biće raspisan početkom aprila 2015. godine, a važiće i za domaće i za inostrane učesnike.

Izvor: RTV

03/02/2015 13:58