Druga džez radionica Antonija Andervuda

28/02/2016 13:42

Druga džez radionica Antonija Andervuda

Druga po redu džez radionica koju drži Antonio Andervud, održaće se u ponedeljak, 29. februara od 10 do 13 časova, u Multimedijalnom centru Akademije umetnosti Univerziteta u Novom Sadu.

Tema ove radionice biće džez forma i improvizovano čitanje, a učešće na radionici je besplatno.

Antonio Andervud je poznati američki džez izvođač, kompozitor i muzički producent koji mesec dana gostuje na Akademiji umetnosti Univerziteta u Novom Sadu, gde organizuje seriju besplatnih radionica na temu džez muzike.

Radionice su zakazane za svaki ponedeljak od 10 do 13 časova, a održavaju se u Multimedijalnom centru Akademije umetnosti.

Program radionica namenjen je svima koji žele da nauče više o džez muzici.

Kao predavač u oblasti muzike, Andervud ima iskustva više od 30 godina, a ima i bogatu praksu u muzičkoj i filmskoj industriji. Big bend “McCoy Tyner All-Star Big Band”, čiji je član već 24 godine dva puta je osvojio prestižnu nagradu Grammy.

Antonio Andervud je u Srbiji zahvaljujući Fullbrignt stipendiji Američke ambasada, a njegov cilj je da istraži na koji način tradicionalna i savremena džez muzika utiče na srpsku kulturu.

28/02/2016 13:42