Međunarodni festival nauke i obrazovanja 2018.

19/03/2018 13:44

Međunarodni festival nauke i obrazovanja 2018.

Deseti međunarodni festival nauke i obrazovanja 2018. održaće se  u centralnom kampusu Univerziteta u Novom Sadu.

Cilj manifestacije je promocija nauke, uz predstavljanje savremenih dostignuća i aktuelnih istraživanja u svetu i kod nas. Raznovrstan edukativan, interaktivan i zanimljiv program festivala obuhvatiće radionice iz inženjerskih, tehnoloških, prirodnih, društvenih i medicinskih disciplina, kao i druge prateće sadržaje.

Festival nauke i obrazovanja 2018

Program festivala će na jednostavan, razumljiv i pristupačan način širokoj javnosti približiti naučne i istraživačke aktivnosti fakulteta, instituta i istraživačkih grupa u sastavu Univerziteta u Novom Sadu i njihov doprinos razvoju nauke i obrazovanja u mnogobrojnim oblastima.

Organizator Festivala je Univerzitet u Novom Sadu, a generalni pokrovitelj Pokrajinska vlada i Pokrajinski sekretarijat za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost.

Ulaz na Festival je besplatan, a Festival će trajati 12. i 13. maja

19/03/2018 13:44