Novi Sad: Manifestacija “Matematika je cool”

17/06/2016 16:22

Novi Sad: Manifestacija “Matematika je cool”

Departman za matematiku i informatiku Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu organizuje manifestaciju “Matematika je cool”.

Manifestacija je namenjena učenicima završnih razreda srednjih škola, a održava se u subotu, 18. juna sa početkom u 11 časova.

Cilj održavanja manifestacije je da se promoviše matematika i da maturanti saznaju sve što ih interesuje o studijama matematike na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu.

Posetioci će imati priliku da vide prezentaciju studijskih programa i saznaju više o mogućnostima daljeg školovanja i zaposlenja, a profesori i saradnici Departmana za matematiku i informatiku će izneti i sve prednosti u karijerama matematičara, a odgovaraće i na sva pitanja vezana za prijemni ispit i upis na studije matematike.

Manifestaciju “Matematika je cool” organizuju Društvo matematičara Novog Sada i Departman za matematiku i informatiku PMF-a.

Program će se realizovati u Amfiteatru 5.

17/06/2016 16:22