FON: Iz vruće stolice u fotelju!

12/05/2016 14:12

FON: Iz vruće stolice u fotelju!

Dosta ti je gomile suvoparne teorije i polaganja ispita? Tvoje ambicije sežu dalje od popunjavanja studentskog indeksa ocenama? Pridruži se projektu pod nazivom “Vruća stolica”.

Već treću godinu za redom FON-ov centar za razvoj karijere organizuje ovaj projekat koji se ove godine održava 21. i 22. maja na Fakultetu organizacionih nauka.

Svi učesnici na projektu imaju priliku da prošire svoja znanja o načinu zapošljavanja, pisanju CV-ja, razgovora za posao i slično.

Projekat čine dve celine koje se međusobno dopunjuju.

U prvom delu se kroz predavanja i radionice studenti upoznavaju sa osnovnim konceptom selekcije za posao. Kroz rad sa stručnjacima iz ove oblasti uče kako da se izdvoje iz mora kandidata na tržištu rada.

Drugi deo projekta su dani intervjua na kojima će studenti moći da primene stečeno znanje u praksi.
Prvog dana projekta, u subotu, 21. maja biće održana predavanja:

• “Upravljanje karijerom – most između snova i realnosti” – Dušan Vukanović (ICT Hub);
  • “Kako ostaviti dobar prvi i svaki sledeći utisak” – Olgica Radulović (Robert Bosch);
  • “Kako prepoznati kvalitetnog poslodavca” – Tatjana Vidaković (Infostud)

Fokus projekta “Vruća stolica” je praktično znanje koje će studenti steći učešćem zbog čega su obezbeđene radionice koje će se održati u nedelju, 22. maja.

Radionice u okviru projekta će voditi:

• Slobodan Velinov (Knjaz Miloš)
  • Maja Miletić (L’Oreal)
  • Ivana Markocić (Calssberg)
  • Biljana Badža (Ernst&Young)
  • Infostud

Za učešće u projektu potrebno je prijaviti se na vreme – u periodu od 11. do 18. maja.

Realne simulacije na danima intervjua biće organizovane od 30. maja, a kompanije koje će pomoći u realizaciji ovog dela projekta su: MKgroup, Delhaize, Calsberg, Knjaz Miloš, Frikom, L’Oreal, Ernst&Young, Comtrade i Infostud.

Svi zainteresovani za praksu u nekoj od ovih kompanija mogu se prijaviti u periodu od 22. do 27. maja.

Više informacija o događaju nalazi se na sajtu FON-ovog centra za razvoj karijere kao i Facebook stranici “Vruća stolica”.

12/05/2016 14:12