Novi projekat Fejsbuka: mreža za posao

17/11/2014 16:28

Novi projekat Fejsbuka: mreža za posao

Popularna društvena mreža Fejsbuk uskoro će se proširiti – dobiće novu verziju koja će biti konkurencija sajtovima kao što je LinkedIn.

Ovo proširenje se odnosi na novi sajt nazvan “Facebook at Work” (Fejsbuk na poslu), a njegova svrha je da omogući korisnicima da ćaskaju sa kolegama, održe profesionalne kontakte i da zajednički rade na dokumentima.

Prošlog meseca je Fejsbuk objavio da se kvartalni profit kompanije skoro udvostručio i dostigao oko 640 miliona evra, ali je vrednost akcija pala nakon predstavljanja plana ulaganja u inovacije.

Osnivač i direktor kompanije Mark Zakerberg izjavio je da će nastaviti da se pripremaju za budućnost agresivnim investicijama, opštim povezivanjem, razumevanjem sveta i izgradnjom sledeće generacije računarskih platformi.

Davne 2004. godine, on je sa kolegama na Univerzitetu Harvard osnovao Fejsbuk, koji je prvobitno trebalo da bude univerzitetska mreža.

Izvor: Blic

17/11/2014 16:28