Dan Filozofskog fakulteta u Novom Sadu

01/12/2015 10:41

Dan Filozofskog fakulteta u Novom Sadu

Filozofski fakultet u Novom Sadu 1. decembra obeležava godišnjicu postojanja, a ove godine je 61. godina uspešnog rada i postojanja.

Pored Poljoprivrednog fakulteta, Filozofski fakultet je najstariji fakultet u okviru Univerziteta u Novom Sadu, a oba ova fakulteta postoje od 1954. godine.

Šest godina nakon osnivanja Filozofskog fakulteta (i Poljoprivrednog) osnovan je i Univerzitet, kada su otvoreni i drugi fakulteti.

Više od 20.000 stručnjaka je steklo svoje znanje iz različitih filoloških nauka, istorije, psihologije, pedagogije, filozofije, sociologije, komunikologije, novinarstva na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu do sada.

Na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu studenti se obrazuju na 45 akreditovanih studijskih programa i na tri nivoa studija – osnovnim, master i doktorskim studijama.

01/12/2015 10:41