Studenti s Filozofskog traže podršku: Uprava traži deblokadu

21/10/2014, 09:30

Studenti s Filozofskog traže podršku: Uprava traži deblokadu

Samoorganizovani studentski pokret pozvao je sve studente koji podržavaju njihove zahteve da danas dođu na Filozofski fakultet i spreče Upravu fakulteta da ga odblokira.

Studentski pokret saopštio je da je Dekanski savet Filozofskog fakulteta u Beogradu obavestio studente da će okončati blokadu i time otvoreno iskazao represiju da bi se studenti zastrašili.

Oni su naveli da je Uprava fakulteta odlučila da stupi u aktivnu deblokadu fakulteta jer tvrdi da su zahtevi studenata ispunjeni. Studentski pokret kaže da je samo jedan zahtev ispunjen, i to da se omogući studentima upisanim 2006. godine da nastave studiranje. Nijedan drugi zahtev nije ispunjen.

Blokada fakulteta je miran protest, a broj studenata je sve više rastao. Veliki broj profesora je izrazio želju da učestvuje u alternativnoj nastavi koju su studenti predložili.

Izvor: Blic

21/10/2014, 09:30