Još jedan protest niških studenata

06/10/2014 16:15

Još jedan protest niških studenata

Studenti Univerziteta u Nišu okupili su se na centralnom gradskom trgu i pridružili velikom protestu studenata. Kao i njihove kolege iz drugih gradova, traže da im se vrati šest obaveznih ispitnih rokova, kao i da se prvoj generaciji koja studira po bolonji produži rok za studiranje.

Studenti zahtevaju da se broj obaveznih ispitnih rokova vrati sa pet na šest, a da studenti koji su 2010. godine ili kasnije upisali fakultet zadrže pravo na finansiranje iz budžeta i godinu dana nakon redovnih studija. Takođe, oni traže da se prvoj generaciji koja studira po bolonji produži rok za studiranje.

Par stotina studenata Univerziteta u Nišu sa istim zahtevima već je protestovalo 1. oktobra, kad je počela akademska godina.

Studenti su izjavili da neće odustati dok se njihovi zahtevi ne ispune.

Izvor: RTS

06/10/2014 16:15