Besplatna školarina na masteru FTN-a: Upravljanje rizikom od katastrofalnih događaja i požara

25/09/2017 12:38

Fakultet tehničkih nauka raspisao je konkurs za upis studenata master akademskih studija na inoviranom studijskom programu: „Upravljanje rizikom od katastrofalnih događaja i požara“.

Studijski program se realizuje u okviru ERASMUS+ projekta Knowledge FOr Resilient soCiEty (K-FORCE) čiji je cilj da se kroz obrazovanje ojača kapacitet u oblasti Upravljanja rizikom od katostrofalnih događaja i požara na teritoriji Srbije, Bosne i Hercegovine kao i Albanije.

Svi studenti koji upišu ovaj studijski program u školskoj 2017/2018 godini biće oslobođeni plaćanja troškova školarine.

Inovirani master program Upravljanje rizikom od katastrofalnih događaja i požara – master akademske studije vrede 60-61 bodova, traju jednu godinu i čini ih pet obaveznih i šest izbornih predmeta. Studije su interdisciplinarne, pretežno u oblasti tehničkih nauka i stiče se zvanje: master inženjer upravljanja rizikom od katastrofalnih događaja i požara.

Mogućnost da se prijave na konkurs imaju kandidati koji su završili najmanje četvorogodišnje akademske studije (minimalno 240 ESPB) iz odgovarajućih oblasti.

Izvor: ftn.uns.ac.rs

25/09/2017 12:38