Univerzitet Đao Tong uspostaviće saradnju sa univerzitetima u Srbiji

03/12/2018 15:09

Univerzitet Đao Tong uspostaviće saradnju sa univerzitetima u Srbiji

Kineski Univerzitet Đao Tong iz Šangaja uspostaviće saradanju sa univerzitetima u Beogradu, Nišu i Novom Sadu.

Naime, Univerzitet Đap Tong svake godine objavljuje najprestižnije rangiranje svetskih visokoškolskih ustanova – Šangajsku listu.

Razmena studenata

Studenti iz Srbije dobiće priliku da pohađaju nastavu na Univerzitetu Đao Tong, dok će njihove kolega iz Kine imati priliku da stiču znanja na studijskim programima univerziteta u Beogradu, Novom Sadu i Nišu.

Najavljeno je potpisivanje Sporazuma o saradnji u oblasti visokog obrazovanja, za utorak, 04. decembra u Beogradu.

Razmena studenata odnosiće se na studijske programe osnovnih i master studija iz oblasti matematike, fizike, poljoprivrede i menadžementa, uz mogućnost proširivanja saradnje i na druge akademske oblasti.

Cilj potpisivanja Sporazuma o saradnji u oblasti visokog obrazovanja je uspostavljanje i unapređenje saradnje u oblasti visokog obrazovanja između Republike Srbije i Narodne Republike Kine.

03/12/2018 15:09