Zahtevi studenata sa FPN-a

12/10/2013 22:17

Zahtevi studenata sa FPN-a

Grupa studenata sa FPN-a juče se okupila ispred zgrade fakulteta zahtevajući od uprave da prihvati pet zahteva Studentskog parlamenta. Dekan Ilija Vujačić obratio im se i objasnio da će se razmotriti njihovi zahtevi.

Studenti zahtevaju da svi koji su ostvarili 60 ESPB u akademskoj godini ne budu rangirani, kao i dalje sufinansiranje od kojeg studenti plaćaju 50 ili 70 posto školarine.

Jedan od predloga je bio da se omogući da u jednoj akademskoj godini upišu do 90 ESPB. Studenti traže pet apsolventskih rokova za starije generacije i za one koji studiraju po bolonjskom sistemu.

Ostali zahtevi su se odnosili na kvalitet studiranja, obezbeđivanja prakse i literature koja se koristi za ispite. Studenti su poručili da će nastaviti protest dok njihovi predlozi ne budu ispunjeni.

Izvor: 24sata

12/10/2013 22:17