Prijavljivanje za prijemni na fakultetima u Beogradu

24/06/2015 09:40

Prijavljivanje za prijemni na fakultetima u Beogradu

Polaganje prijemnog ispita za željene studijske programe predstavlja još jedan korak bliže upisu fakulteta.

Prijavljivanje kandidata za polaganje prijemnih ispita na fakultetima Univerziteta u Beogradu traje do 28. juna.

Prijemni ispiti na svim fakultetima biće održani između 29. juna i 3. jula. Nakon toga, budući studenti mogu očekivati preliminarne rezultate ispita 5. jula.

Pošto se obajve preliminarni rezultati, na red dolazi predviđeni rok za primedbe i žalbe, koje će se razmatrati do 10. jula, kada će biti objavljena zvanična rang lista. Budući brucoši će ove rezultate moći da vide na fakultetima na kojima su polagali prijemni ispit.

Za sve one čija se imena nađu na konačnoj rang listi, upis traje do 15. jula.

Na fakultete Univerziteta u Beogradu ove godine će studije upisati oko 15.000 brucoša, dok će njih 9.461 dobiti šansu za studiranje o trošku države.

24/06/2015 09:40