Obeležen je Dan Prištinskog Univerziteta

27/06/2013 16:33

Obeležen je Dan Prištinskog Univerziteta

Svečanošću na Fakultetu tehničkih nauka Kosovskoj Mitrovici obeležen je dan Prištinskog univerziteta koji ima privremeno sedište u tom gradu.

Srećko Milačić koji je rektor Prištinskog univerziteta rekao je na ovoj svečanosti da će srpski univerzitet ostati stub srpstva i srpskog identiteta kao i oznaka srpske državnosti na Kosovu i Metohiji.

Pomoćnik ministra prosvete Slobodan Stupar izjavio je da dugogodišnje postojanje Prištinskog univerziteta nije malo, naglasivši da će Ministarstvo prosvete uvek podržavati Prištinski univerzitet.

Ovoj svečanosti su prisustvovali predstavnici Kancelarije za Kosovo i Metohiju kao i episkop raško-prizrenski Teodosije, uz pratnju predstavnika Ministarstva prosvete, načelnika kosovskih upravnih okruga i predsednici opština sa severa Kosova.

27/06/2013 16:33