Na koji način poboljšati visoko obrazovanje?

14/12/2018 10:00

Na koji način poboljšati visoko obrazovanje?

Od velike je važnosti briga o kvalitetu visokog obrazovanja.

Komisija za akreditaciju, dva meseca radi u novom sastavu.

Visko obrazovanje

Naime, rešeni su problemi germanistike u Nišu i Poljoprivrednog fakulteta u Kruševcu, kao i oko stotinu predmeta.

Prema novom zakonu o visokom obrazovanju, visokoškolske ustanove dobijaće dozvolu za rad na sedam godina.

Zadatak Komisije za akreditaciju, jeste unapređenje kvaliteta visokog obrazovanja, kao i redovna komunikacija sa fakultetima. Uz akreditaciju uključen je i spisak preporuka kako unaprediti kvalitet.

Komisija za akreditaciju je član Evropske mreže akreditacionih agencija i kao takva treba da reši sve pristigle primedbe na rad.

Profesorka Bokan je istakla: “Potrebno je da sagledamo šta je preporučeno i da vidimo šta je realno u ovom momentu da se uradi. Da čujemo i mišljenje i akademske zajednice i da čujemo mišljenje i Nacionalnog saveta za visoko obrazovanje, predstavnika Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja. Pa kad sve to sagledamo da napravimo neki ozbiljniji plan”.

14/12/2018 10:00