EKO Srbija stipendira postdiplomske studije u Grčkoj

23/05/2019 12:54

EKO Srbija stipendira postdiplomske studije u Grčkoj

Poslovna Grupacija Hellenic Petroleum, čija je članica EKO Serbia, raspisala je treću godinu za redom konkurs za stipendiranje studenata master studija na Univerzitetu u Pireju i Univerzitetu tehničkih nauka na Kritu.

Priliku da studiraju na ovim prestižnim grčkim univerzitetima dobiće diplomirani studenti, koji će se pridružiti grupi od 25 najboljih iz svih zemalja u kojima Hellenic Petroleum Grupacija posluje – Grčka, Kipar, Republika Severna Makedonija, Crna Gora, Bugarska i Srbija. Stipendije će biti dodeljene za program Energetska strategija, pravo i ekonomija i program Naftni inženjering, u trajanju od 18 i 12 meseci.

Studije će se održavati na engleskom jeziku, a predavanja drže cenjeni profesori iz Evrope i Amerike. Tokom trajanja programa, pored stipendija koje pokrivaju sve troškove školarine, kompanija EKO Serbia će studentima obezbediti redovno primanje nadoknade za troškove smeštaja i života u Grčkoj, u iznosu od 1.000 evra mesečno (za do 12 meseci boravka).

EKO Serbia, kao društveno odgovorna kompanija koja ulaže u obrazovanje i podržava istraživanje i inovacije, ponosna je što treću godinu za redom, studentima iz Srbije pruža priliku da se nađu među 25 najboljih koji će upisati master studije. Konkurs predviđa dodeljivanje dve stipendije, mada je praksa prethodnih godina pokazala da je zbog velikog broja prijava,

Grupacija Hellenic Petroleum odobrila više stipendija. Zahvaljujući ovoj saradnji, samo tokom prethodne dve godine, šest (u 2017. godini) i još troje (u 2018. godini) postdiplomaca iz Srbije učilo je na grčkim univerzitetima. Za njihov budući profesionalni razvoj posebno je važno što su učestvovali u istraživačkim energetskim projektima i učili po najsavremenijim programima koji prate nove trendove u oblasti naftne industrije, a koji su usklađeni sa zakonodavstvom Evropske unije.

Za dodatne informacije pišite na adresu: [email protected]

23/05/2019 12:54