Rok za studente korisnike porodične penzije

14/10/2015 09:18

Rok za studente korisnike porodične penzije

Svi studenti koji su korisnici porodičnih penzija, imaju rok do 23. oktobra da predaju potvrdu o upisu nove školske godine nadležnim filijalama Fonda PIO.

Potvrda mora da ima upisan matični broj roditelja po kome se koristi penzija, a potvrda se može podneti lično ili poštom.

Nakon dostavljanja potvrde penzija će biti redovno isplaćivana.

Za porodičnu penziju mogu konkurisati samo studenti koji su upisali novu školsku godinu bez pauziranja tokom studija.

Ukoliko student ne dostavi potvrdu o upisu na vreme, penzija će biti obustavljena sve dok ne dokaže da je upisao narednu školsku godinu.

Studenti imaju pravo na penziju samo do diplomiranja, odnosno najkasnije do 26. godine života, bez obzira na to da li se njihovo studiranje finansira iz budžeta ili se student sam finansira.

Pravo na penziju imaju i apsolventi kojima je apsolventski status utvrđen u godini za koju dostavljaju školsku potvrdu.

14/10/2015 09:18