Stipendije za najbolje studente iz Sremske Mitrovice

12/10/2015 15:03

Stipendije za najbolje studente iz Sremske Mitrovice

Konkurs za dodelu studentskih stipendija najboljim studentima, koji je raspisao Grad Sremska Mitrovica, otvoren je do 20. oktobra.

Za stipendije se mogu prijaviti studenti i studentkinje sa fakulteta i visokih škola čiji je osnivač Republika Srbije, koji studiraju osnovne akademske i master studije ili osnovne strukovne i specijalističke studije.

Osim toga, studenti moraju da budu državljani Republike Srbije sa prebivalištem na teritoriji grada Sremske Mitrovice i to u trajanju od najmanje šest meseci. Osim toga, na konkurs se mogu prijaviti i studenti sa statusom izbeglica, sa boravištem na teritoriji grada, takođe u trajanju od najmanje šest meseci.

Studenti moraju ispuniti još uslova:

• da do kraja ove kalendarske godine neće navršiti 26 godina života
  • da imaju prosečnu ocenu u toku studija najmanje 9,00 na akademskim studijama
  • da imaju prosečnu ocenu u toku studija najmanje 9,50 na strukovnim studijama

Stipendija za koju se konkuriše namenjena je za period od oktobra 2015. godine do jula 2016. godine.

Sva potrebna dokumentacija koja se prilaže prilikom konkurisanja za stipendiju nalazi se ovde.

Prijavljivanje se može izvršiti lično ili putem pošte, na adresu: Grad Sremska Mitrovica – Gradska uprava za obrazovanje, Svetog Dimitrija 13, 22000 Sremska Mitrovica, sa naznakom “Javni Konkurs za dodelu studentskih stipendija”.

Više informacija o Konkursu može se dobiti lično u zgradi Gradnske uprave, kancelarija broj 19.

12/10/2015 15:03