Predavanje “Razvoj video igara za virtuelnu realnost”

07/05/2015 14:08

Predavanje “Razvoj video igara za virtuelnu realnost”

Predavanje “Razvoj video igara za virtuelnu realnost” održava se na Elektronskom fakultetu u Nišu 11. maja od 12 časova.

O razvoju video igara i postupcima koji su neophodni da bi se one razvile na ovaj način, govoriće Vladimir Perić, osnivač, direktor i programer u “Endtimes studiju”. Pored njega, predavanje će održati i Momir Janković, kompozitor muzike za video igre.

Predavanje organizuje Modul elektornika – multimedijalne tehnologije na kom studenti posle učenja o osnovama elektrotehnike i programiranje uče ono što je potrebno za razvoj video igara – obrada zvuka i slike, video i audio produkcija, 3D modeliranje i animacija, veb dizajn i programiranje.

Nikola Stojanović, predavač na ovom modulu, kao njihov cilj navodi ideju da studenti tokom studiranja osnaže svoj portfolio, steknu nove veštine kako bi nakon studija lakše našli posao ili bili sposobni da oforme svoj tim i tako izađu na svetsko tržište.

Izvor: Južne vesti

07/05/2015 14:08