Novi Sad: Debata “Pariski sporazum i poglavlje 27 – šta nas očekuje?”

21/11/2016 12:35

Novi Sad: Debata “Pariski sporazum i poglavlje 27 – šta nas očekuje?”

Javna debata “Pariski sporazum i poglavlje 27 – šta nas očekuje?” održava se u utorak, 22. novembra u periodu od 10 do 14 časova.

Debata će se održati u multimedijalnoj sali zgrade Rektorata Univerziteta u Novom Sadu, a organizuje je Informacioni kutak Evropske unije u Novom Sadu (EU Info point NS) u saradnji sa udruženjem “Inženjeri zaštite životne sredine” iz Novog Sada.

Na debati će govoriti Danijela Božanić – šefica Sektora za klimatske promene, Ministarstvo poljoprivrede i zaštite životne sredine Republike Srbije, Miroslav Tadić – UNDP Srbija i predstavnik Regionalnog centra za zaštitu životne sredine.

Moderator razgovora biće Igor Jezdimirović, predsednik udruženja “Inžinjeri zaštite životne sredine”.

Diskusija će doneti infomacije o obavezama Srbije u odnosu na Pariski sporazum i poglavlje 27, šta nas očekuje i koja je dinamika za ispunjenja zadatih kriterijuma Evropske unije. Poseban naglasak biće na značaju i ulozi civilnog društva i organizacija građana i njihovom uticaju na zaštitu životne sredinje, navodi se u saopštenju.

Zgrada Rektorata Univerziteta u Novom Sadu nalazi se u ulici Dr Zorana Đinđića 1.

21/11/2016 12:35