Konkurs za stipendije programa Stipendium Hungaricum

23/12/2019 11:22

Konkurs za stipendije programa Stipendium Hungaricum

U okviru programa Republike Mađarske Stipendium Hungaricum objavljen je poziv za podnošenje prijava za stipendirane osnovne, master i doktorske studije za akademsku 2020/2021. godinu.

Konkurs će biti otvoren do 15. januara 2020. godine.

Moguće je aplicirati za stipendirane studije na 27 predefisinih visokoškolskih ustnova u Mađarskoj, koji nude oko 350 studijskih programa, od kojih je većina dostupna na engleskom jeziku. Stipendija obuhvata smeštaj u studentskom domu, zdravstveno osiguranje i doprinos za troškove života u iznosu od oko 130 evra mesečno.

Više informacije o stipendijama i proceduri prijave, dostupno je na zvaničnom sajtu Study in Hungary, pri čemu postoje zasebne propozicije za osnovne i master, to jest za doktorske studije.

Program Stipendium Hungaricum osnovala je Vlada Republike Mađarske 2013. godine, u prošlogodišnjem konkursnom roku dodeljeno je oko 4500 stipendija.

Više informacija naći ćete OVDE.

23/12/2019 11:22