Konkurs za boravak na Filološkom fakultetu u Moskvi

10/01/2017 15:12

Konkurs za boravak na Filološkom fakultetu u Moskvi

Otvoren je konkurs za boravak na razmeni na Filološkom fakultetu Državnog univerziteta Lomonosov u Moskvi (Rusija) u toku letnjeg semstra akademske 2016/2017. godine.

Konkurs je otvoren za sve studente Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, s tim što prioritet imaju studenti Odseka za slavistiku.

Pročitajte i: Studiranje u inostranstvu!

Krajnji rok za prijavu za boravak na razmeni u Moskvi ističe 10. februara 2017. godine.

Dokumentacija za prijavu kandidata se predaje na srpskom jeziku:

• Kopija prve stranice pasoša – skeniran dokument;
  • Motivaciono pismo (1 stranica);
  • Biografija studenta (uključuje adresu, kontakt telefon, imejl i fotografiju). Preporučljivo je koristiti Europass model;
  • Uverenje o položenim ispitima;
  • Pismo preporuke od profesora;
  • Predlog ugovora o učenju (spisak predmeta koje kandidat namerava da pohađa u periodu mobilnosti – preuzeti model dokumenta. Dokument se potpisuje tek nakon što je mobilnost odobrena. Neophodno je napraviti predlog u dogovoru sa akademskim koordinatorom na odseku);
  • Dokaz o poznavanju ruskog jezika na nivou B1 u skladu sa evropskim referentnim okvirom.

Prijave se dostavljaju na mejl: [email protected] sa naslovom Prijava za Lomonosov. Propratnu dokumentaciju slati u vidu priloga, a ne u tekstu mejla.

Nakon završetka konkursa, prijave kandidata koje prođu tehničku proveru i evaluaciju od strane komisije na Filozofskom fakultetu biće dostavljene partnerskom univerzitetu kao nominacije za mobilnost. Moguće je da će kandidati biti pozvani na kratak intervju nakon završetka konkursa.

Period trajanja boravka na razmeni je od 1 do 4 meseca u toku letnjeg semestra akademske 2016/2017. godine.

Kontakt mejl za pitanja u vezi sa konkursom: [email protected].

Stipendijom je obezbeđen smeštaj i troškovi školarine. Student sam snosi troškove puta, vize i zdravstvenog osiguranja.

Dodatne informacije o Državnom univerzitetu Lomonosov u Moskvi nalazе se ovde.

Ukoliko bude bilo neophodno, kandidati će biti naknadno kontaktirani da dostave dodatne dokumente.

10/01/2017 15:12