Fakultet Tehničkih nauka Novi Sad: Dan otvorenih vrata

16/05/2019 12:38

Fakultet Tehničkih nauka Novi Sad: Dan otvorenih vrata

Fakultet tehničkih nauka će 18. maja 2019. godine, dana kada slavi 59. rođendan, otvoriti svoja vrata srednjoškolcima koji su zainteresovani za studiranje na najvećem fakultetu u Srbiji.

Posetioci će imati priliku da na prezentaciji čuju sve o studijskim programima koje mogu upisati u školskoj 2019/2020. godini ali i način polaganja prijemnog ispita, mogućnost konkurisanja na više studijskih programa (“TRI ŽELjE”), statistici prethodnih godina i ostalo.

Nakon prezentacije, u Klubu “Mašinac” sa studentima svih oblasti studija imaće priliku da porazgovaraju, popiju kafu ali i da zavire u neke laboratorije.

U Kampusu novosadskog univerziteta tog dana organizovan je i Međunarodni festival nauke i obrazovanja gde učestvuje nekoliko departmana sa Fakulteta tehničkih nauka i na čijim štandovima će srednjoškolci moći da saznaju više o prikazanim eksperimentima, da porazgovaraju sa asistentima i profesorima.

16/05/2019 12:38