Knjige koje morate pročitati do kraja studija
Povezane objave
Dvadesete su posebne godine, godine koje se posvećuju studijama, učenju, proučavanju, uživanju i zabavljanju. U dvadesetim godinama još uvek nismo sigurni šta tačno želimo od života, i to je sasvim u redu. Svaki period života ima svoje čari, tako da nakon zabavnih dvadestih slede one malo ozbiljnije i svesnije, tridesete.
Postoje čuvene fraze i citati “knjiga je čovekov najbolji prijatelj” i “čovek koji čita proživeo je na hiljade života, dok onaj koji ne čita, živi samo jedan”, a u to ime, predstavljamo vam listu naslova knjiga koje bi trebalo pročitati u toku dvadesetih. Ovi naslovi prikazuju neke sasvim drugačije uglove gledanja na svet.
Mali Princ, Antoan de Sent Egziperi
Za psihičko zdravlje svake osobe, potrebno je uvesti deo detinjstva u zrele godine. Knjiga koju psiholozi preporučuju, pogotovo u periodu dvadestih godina svakako je “Mali princ”. U pitanju je knjiga i za decu i za odrasle, koja na pravi način predstavlja ljubav.
Sidarta, Herman Hese
U pitanju je knjiga o čoveku koji živi u periodu antičke Indije, a koja govori o duhovnom putovanju ka zrelosti jednog čoveka.
Bog malih stvari, Arundati Roj
Priča prati imućnu indijsku porodicu tokom 1969. godine, i predstavlja način na koji je jedan dan promenio čitavu sudbinu ove porodice. Knjiga sadrži male i važne životne priče, koje vode u neočekivanom smeru. Roman je osvojio Bukerovu nagradu.
Kratki i čudesni život Oskara Vaa, Junot Dijaz
Ovaj roman osvojio je Pulicerovu nagradu 2008. godine. Priča se bavi kulturoškim okvirima u toku odrastanja dominikanskog imigranta i predstavlja način života u novoj sredini sa različitom tradicijom i kulturom.
Zločin i kazna, Fjodor Dostojevski
Roman Fjodora Dostojevskog smatra se najvećim delom ruske književnosti. Upečatljiva priča, o borbi protiv nihilizma popularnim među ruskim intelektualcima i priča o Raskoljnikovu, ovo je klasik koji ne smete propustiti.
Ana Karenjina, Lav Tolstoj
Priča o hrabrosti, porodici, društvu i tragičnoj ljubavi. Nakon što pročitate roman, shvatićete zašto ga je Vilijem Fokner nazvao “najboljim napisanim delom”.
Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*