Novi Sad: Novi studijski programi na fakultetima

22/09/2016 09:38

Novi Sad: Novi studijski programi na fakultetima

Na inicijativu Univerziteta akreditovani su novi studijski programi na master i doktorskim studijama na fakultetima u Novom Sadu.

Pokrajinska vlada je prohvatila Predlog o izmeni i dopuni Odluke o broju studenata za upis u prvu godinu master i doktorskih akademskih studija koji će studirati o trošku pokrajinskog budžeta.

Među novim studijskim programima master studija su Liderstvo u obrazovanju na Filozofskom fakultetu, Inženjerstvo inovacija na Fakultetu tehničkih nauka, kao i Primenjeno pozorište na Akademiji umetnosti.

Na Prirodno-matematičkom fakultetu biće realizovan novi program na doktorskim studijama – Doktorska škola matematike za izvođenje na srpskom i engleskom jeziku – koji će se sprovoditi zajedno sa prirodno-matematičkim fakultetima iz Niša, Kragujevca i Novog Pazara.

U školskoj 2016/2017. godini u statusu budžetskim studenata master i doktorske akademske studije pohađaće 2.918 studenata.

22/09/2016 09:38