Univerzitet u Novm Sadu dodeljuje stipendije!

10/11/2017 16:29

Univerzitet u Novm Sadu dodeljuje stipendije!

Fond za stipendiranje i podsticanje napredovanja darovitih studenata i mladih naučnih radnika i umetnika Univerziteta u Novom Sadu raspisao je Konkurs za dodelu stipendija studentima UNS-a za ovu školsku godinu.

Predviđena je dodela ukupno 62 stipendije koje su podeljene u tri kategorije. Konkurs je otvoren do 30. novembra.

Uslovi za konkurisanje

Za stipendije mogu da konkurišu studenti završne godine trogodišnjih osnovnih akademskih studija, treće i četvrte godine četvorogodišnjih master akademskih studija i posledenje tri godine integrisanih studija, koje se organizuju u okviru osnovnih i master akademskih studija.

Uslovi su još i da nisu stariji od 28 godina, da su imali status studenata UNS-a neprekidno od upisa na osnovne akademske studije, da nisu u radnom odnosu, da u toku ove školske godine nisu korisnici nekih drugih stipendija iz budžeta Republike Srbije i da im je prosek ocena najmanje devet, osim za stipendije koje obezbeđuje NIS, gde je uslov da prosek nije manji od 8,5.

Izvor: stipendije.rs

10/11/2017 16:29