Srpski studenti uspešni na Chevroletovom takmičenju

13/07/2013 12:48

Srpski studenti uspešni na Chevroletovom takmičenju

Predstavnici studenata iz Srbije ostvarili su zapažen rezultat na takmičenju, čiji je pokrovitelj automobilski gigant Chevrolet. U oblastima vizuelna i kreativna umetnost, Katanić Stefan i Kalabić Mihailo, zauzeli su drugo mesto.

Njih dvojica su se, posle takmičenja u Srbiji, oprobali i van granica naše zemlje. Snage su odmerili sa takmičarima iz cele Evrope. Već sedam godina se ovo takmičenje održava i okuplja studente iz škola primenjenih umetnosti. Glavna tema ovogodišnjeg takmičenja je bila najvažnija sporedna stvar na svetu, a to je furdbal. Takmičenje je održano u kategorijama: vizuelna umetnost, moda, fotografija i video.

Naši studenti su osvojili drugo mesto u dve od četiri kategorije. Katanić Stefan je zauzeo drugo mesto u kategoriji video, dok je Kalabić Mihailo zauzeo isto mesto u oblasti vizeulna umetnost. Nagrade su iznosile: 5200 evra za prvo, 4200 evra za drugo i 3200 evra za treće mesto. Zvanična dodela nagrada biće održana u Mančesteru, na jesen.

13/07/2013 12:48