Pozivaju se studenti da učestvuju u simulacijama suđenja

23/01/2015 16:22

Pozivaju se studenti da učestvuju u simulacijama suđenja

Simulaciona sesija – “Model Međunarodnog krivičnog suda” namenjena je studentima pravnih fakulteta i fakulteta političkih nauka iz Srbije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske, a održava se u Sarajevu od 25. februara do 1. marta 2015. godine.

Svaka sesija, u kojoj će učestvovati 30 studenata podeljenih u tri grupe – grupa koja je u ulozi tužilaštva, grupa branilaca i grupa “sudija” – predstavljaće simulaciju suđenja. U planu je da ceo proces svake sesije prate i tim studenata – novinara, koji će u toku procesa pisati novinarske članke, a na kraju snimiti kratki film.

Cilj ovog projekta je usavršavanje pravnih veština studenata prava i razvijanje znanja o problematici ljudskih prava, pravnoj terminologiji i argumentaciji.

Studenti novinarstva imaće priliku za praktičan rad u oblasti praćenja pravnih sporova i za usavršavanje svojih znanja.

“Model Međunarodnog krivičnog suda” organizuju Udruženje “HERMES” iz Hrvatske, “Otvorena komunikacija” iz Srbije i Fondacija “Humanost u akciji BiH” iz Bosne i Hercegovine.

Svi studenti koji su zainteresovani da učestvuju u simulacionim sesijama mogu se prijaviti.

Prijava traje do 5. februara, a vrši se popunjavanjem formulara.

Troškove smeštaja i kotizacije pokriva organizator.

Organizatori su najavili  sledeće sesije – u martu u Zagrebu, a u Beogradu u aprilu.

23/01/2015 16:22