Drugi upisni rok na fakultetima

20/08/2015 09:58

Drugi upisni rok na fakultetima

Na fakultetima i visokim školama u Srbiji, na kojima je ostalo slobodnih mesta za upis studenata, od 1. septembra počeće drugi upisni rok.

Aktivnosti vezane za drugi upisni rok traju od 1. do 15. septembra. Kao i u prvom upisnom roku, kandidati za upis na određeni fakultet se prvo prijavljuju, nakon toga se, prema zakazanom redosledu polažu prijemni ispiti, a nakon preliminarne i konačne rang liste vrši se upis studenata.

Fakulteti i visoke škole prema akreditaciji imaju dozvolu za upis određenog maksimalnog broja studenata, a samostalno ove ustanove mogu odlučivati o broju studenata koje će upisati. U zavisnosti od te odluke, broj upisanih studenata se može podeliti na prvi i drugi upisni rok.

Slobodna mesta na fakultetima i visokim školama u Srbiji – drugi upisni rok

20/08/2015 09:58