Danas počinje isplata stipendija i kredita

31/10/2014 12:38

Danas počinje isplata stipendija i kredita

Danas treba da počne isplata dve poslednje rate stipendija i kredita za studente. Stipendije se mogu podići preko računa koji su otvorili u Unikredit banci, a studentski kredit se može podići putem čeka koji se uzima na fakultetu.

Studenti treba da dobiju dve rate, za septembar i oktobar, ukupnog iznosa od 16.800 dinara, navodi se u Ministarstvu prosvete. Jedna rata iznosi 8.400 dinara, što pokriva troškove studenata za smeštaj u domu i ishranu u studentskoj menzi.

U Boru, Prokuplju, Blacu, Bujanovcu, Leposaviću, Lešku, Zvečanu, Kosovskoj Mitrovici i Kragujevcu studenti mogu da naplate ček na isplatnim mestima Pošte Srbije.

Ministarstvo je apelovalo na sve studente koji su korisnici stipendije za izuzetno nadarene, da otvore račune u Unikredit banci što je pre moguće kako bi mogla da se izvrši isplata stipendija za septembar, koja iznosi 12.000 dinara za osnovne i master studije, a 15.000 za doktorske studije.

31/10/2014 12:38