Završena javna rasprava o Nacrtu zakona o visokom obrazovanju

23/05/2017 09:45

Završena javna rasprava o Nacrtu zakona o visokom obrazovanju

Tribinom u Rektoratu Univerziteta u Nišu zvanično je završena javna rasprava o Nacrtu zakona o visokom obrazovanju, započeta 9. maja.

Prema rečima ministra prosvete Mladena Šarčevića u pripremu nacrta bili su uključeni svi relevantni činioci i naglasio da će svi pristigli predlozi biti razmotreni, a pojedini i ugrađeni u novi zakonski predlog.

Pročitajte i: Javna rasprava o Zakonu o visokom obrazovanju

Nacrt je pripremila radna grupa od 15 članova među kojima su bili predstavnici Nacionalnog saveta za visoko obrazovanje, Komisije za akreditaciju i proveru kvaliteta, Konferencije univerziteta, Konferencije akademija strukovnih studija, Univerziteta u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu, Državnog univerziteta u Novom Pazaru, Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici, Univerziteta Singidunum i Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

23/05/2017 09:45