Back to homepage

Telefon: +381 (16) 254-961
Faks: +381 (16) 242-536
Elektronska pošta[email protected]

Odlukom Vlade RS o osnivanju Akademije strukovnih studija Južna Srbija, Visoka poslovna škola strukovnih studija u Leskovcu počinje da radi u okviru Akademije pod nazivom Odsek za poslovne studije Leskovac.

Škola je kao nezavisna institucija počela sa radom 25. januara 1976. godine izdvajanjem iz tadašnjeg Obrazovno ekonomskog centra „Đuka Dinić“, kao Viša škola za obrazovanje radnika trgovinske i ugostiteljske struke.

STUDIRANJE NA ODSEKU ZA POSLOVNE STUDIJE LESKOVAC PRUŽA VAM MOGUĆNOST:

• Kombinovanja teorijske nastave sa praktičnim radom, vežbama i stručnom praksom
  • Obavljanja stručne prakse u institucijama lokalne samouprave, turističkim agencijama i organizacijama na teritoriji Jablaničkog okruga, u luksuznim hotelima na Kopaoniku, u Grčkoj i Americi
  • Studiranja po pristupačnim uslovima i najsavremenijim prostorno-tehničkim uslovima
  • Nastavka školovanja na specijalističkim i master strukovnim studijama
  • Nastavka školovanja na akademskim studijama u inostranstvu

STUDIJSKI PROGRAMI

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE

• Poslovna informatika i e-biznis
  • Finansije, računovodstvo i bankarstvo
  • Menadžment biznisa i logistike
  • Turizam i ugostiteljstvo
  • Menadžment tehnologije hrane i gastronomije

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE

• Poslovna ekonomija i menadžment

VAŽNE INFORMACIJE ZA BUDUĆE STUDENTE

Na studijske programe osnovnih strukovnih studija mogu konkurisati kandidati koji imaju završenu četvorogodišnju i trogodišnju srednju školu. Izbor kandidata za upis u prvu godinu studija obavlja na osnovu rezultata postignutog na prijemnom ispitu i opšteg uspeha u srednjoj školi.

Rang liste se sačinjavaju prema ukupnom broju bodova svakog kandidata po utvrđenim merilima. Kandidat može osvojiti najviše 100 bodova.

Pod opštim uspehom u srednjoj školi podrazumeva se zbir prosečnih ocena iz svih predmeta u svim razredima srednje škole, pomnožen sa 2 (dva). Po ovom osnovu kandidat može steći najmanje 16, a najviše 40 bodova. Opšti uspeh u srednjoj školi računa se zaokruživanjem na dve decimale.

Rezultat koji kandidat postiže na prijemnom ispitu ocenjuje se od 0 do 60 bodova. Ocena koju je kandidat stekao polaganjem opšte mature preračunava se na srazmeran broj bodova (maksimalno 60) i dodaje broju bodova ostvarenih po osnovu opšteg uspeha u srednjoj školi (najmanje 16, a najviše 40 bodova), što ukupno iznosi 100 bodova.

Naziv studijskog programa Broj slobodnih mesta
Poslovna informatika i e-biznis
Finansije, računovodstvo i bankarstvo
Menadžment biznisa i logistike