Back to homepage

Fax: 027/373-849
Email: [email protected]
Website: www.vpskp.edu.rs

Akademija strukovnih studija Južna Srbija – Odsek Blace ima dugu tradiciju. Osnovan je davne 1958. godine u Prištini kao Viša pedagoška škola, koja je bila prva visokoškolska ustanova na Kosovu i Metohiji i preteča većine fakulteta Univerziteta u Prištini.

Nakon 40 godina, nastavnički kadar Više pedagoške škole u Prištini, prateći savremene tokove i brzi ekonomski, tehnološki i društveni razvoj, doneo je odluku o prerastanju u Višu poslovnu školu sa sedištem u Kosovu Polju, čiji je nastavni program bio baziran na najnovijim dostignućima savremene teorijske misli i poslovnog iskustva u oblasti ekonomije i informatike.

Zbog dobro poznatih razloga, Škola je septembra 1999. godine privremeno dislocirana u Blace, a krajem 2003. godine dobija svoje trajno sedište. Nakon izvršenih temeljnih reformi prema aktuelnoj Bolonjskoj deklaraciji i u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju („Službeni glasnik RS“, br. 76, od 02.09.2005.), Viša poslovna škola dobija akreditaciju i prerasta u Visoku poslovnu školu strukovnih studija.

Zgrada Odseka Blace
Laboratorija za operativne sisteme i programske jezike
Laboratorija CNA (CISCO Networking Academy)
Jedna od učionica

VAŽNE INFORMACIJE ZA BUDUĆE STUDENTE

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE

• Računarstvo i informatika
  • Finansije i računovodstvo
  • Porezi i carina
  • Poslovna ekonomija
  • Turizam

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE

• Informacione tehnologije
  • Javne finansije
  • Korporativno upravljanje

Uslovi upisa

• Završena srednja škola svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju
  • Položen prijemni ispit.

Kandidat koji konkuriše za upis na studijske programe: Finansije i računovodstvo, Porezi i carina, Poslovna ekonomija i Turizam polaže prijemni ispit iz dva predmeta po izboru od šest ponuđenih:

• Matematika
  • Statistika
  • Informatika
  • Sociologija
  • Ekonomija
  • Ekonomika preduzeća

Kandidat koji konkuriše za upis na studijski program Računarstvo i informatika polaže prijemni ispit iz dva predmeta po izboru od četiri ponuđena:

• Matematika
  • Statistika
  • Informatika
  • Sociologija