Konkurs za stipendije “Go Styria” 2016

19/04/2016 12:57

Konkurs za stipendije “Go Styria” 2016

Program “Go Styria” namenjen je studentima master i doktorskih studija, postdoktorantima sa univerziteta iz Jugoistočne Evrope.

Pokrajina Štajerska u saradnj sa Univerzitetom u Gracu nudi stipendije za istraživački boravak u Gracu u zimskom semestru 2016/2017. akademske godine, u maksimalnom trajanju od četiri meseca.

Pravo prijave imaju studenti magistarskih i doktorskih studija iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Kosova, Crne Gore, BJR Makedonije, Albanije, Grčke, Kipra, Turske, Madjarske, Rumunije, Bugarske i Moldavije.

Prijavljivanje se vrši popunjavanjem elektronske prijave i predavanjem dokumenata putem pošte.

Stipendija za studente master studija iznosti 600, a za postdoktorante 900 evra mesečno.

Krajnji rok za prijavu je 29. april 2016. godine.

Više informacija o konkursu nalazi se ovde.

19/04/2016 12:57