Prvi upisni rok na fakultetima u Beogradu

21/06/2016 09:51

Prvi upisni rok na fakultetima u Beogradu

Prvi upisni rok za fakultete u okviru Univerziteta u Beogradu počinje prijavljivanjem kandidata za polaganje prijemnog ispita – od 22. do 26. juna 2016. godine.

Nakon prijave, kandidati će prijemne ispite polagati u periodu od 27. juna do 3. jula, prema rasporedu na svim fakultetima pojedinačno.

Opšti uslovi konkursa – Univerzitet u Beogradu

Preliminarni rezultati prijemnih ispita biće objavljeni najkasnije do 4. jula, dok će budući studenti koji smatraju da su oštećeni prilikom bodovanja imati priliku da podnesu žalbe – 36 sati od objavljivanja prvih rezultata, odnosno najkasnije do 5. jula 2016. godine do 20 časova.

Nakon perioda za primedbe biće objavljeni konačni rezultati na konačnog rang listi fakulteta – najkasnije do 10. jula u 9 časova, posle čega će kandidati sa liste biti upisani – od 10. do 14. jula.

Upis na fakultete i visoke škole u Srbiji 2016/2017

Kandidati koji se ne upišu u prvom upisnom roku imaće priliku da od 15. jula vide na kojim fakultetima je ostalo slobodnih mesta za upis u okviru drugog upisnog roka koji počinje 1. septembra.

21/06/2016 09:51