Prag: Beogradski studenti među najboljima u Evropi

04/05/2017 12:35

Prag: Beogradski studenti među najboljima u Evropi

Studenti Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Beogradu učestvovali su na takmičenju iz investicione analize prestižnog CFA Instituta.

U konkurenciji od 4.000 studenata sa 865 univerziteta iz celog sveta, studentski tim iz Beograda našao je svoje mesto među 20 najboljih u Evropi.

Na takmičenju koje je održano u Pragu, tim Ekonomskog fakulteta plasirao se među 20 najboljih case study timova u Evropi. Tim su sačinjavali studenti Nikola Stanojčić, Renata Gregović, Aleksandra Beočanin, Jovana Vukomirović i Đorđe Dimitrijević.

Akademski mentor tima bio je prodekan Ekonomskog fakulteta dr Dragan Lončar, a industrijski mentor je Nikola Marković iz E&Y.

Na globalnom nivou CFA takmičenja prvo mesto je odnela Barna Business School iz Dominikanske Republike.

04/05/2017 12:35