O stručnom engleskom na naučnom skupu u Nišu

20/05/2015 10:39

O stručnom engleskom na naučnom skupu u Nišu

Druga naučna konferencija o stručnom engleskom jeziku i tehnologijama učenja jezika, održava se od 22. do 24. maja na Elektronskom fakultetu.

Na konferenciji će učestvovati oko 100 učesnika iz 44 države sveta.

Britanski “Cambridge Scholar Publishing” je objavio knjigu sa prethodnog skupa, koji je održan 2013. godine, a knjiga nosi naziv “Conference on Teaching English for Specific Purposes and New Language Learning Technologies“.

Profesorica engleskog jezika na Elektronskom fakultetu Nadežda Stojković, kaže da se očekuje da ova konferencija ode korak dalje u odnosu na prethodnu.

“I ovog puta ćemo dati sve od sebe da budemo dobri domaćini, da obezbedimo odgovarajući prostor i atmosferu za nadahnutu i izazovnu razmenu ideja i iskustava” rekla je Stojkovićeva.

Rektor Univerziteta u Nišu Dragan Antić otvoriće konferenciju, a prisutnima će se obratiti dekan Elektronskog fakulteta u Nišu Dragan Janković i ataše za kulturu i ambasade SAD Dru Giblin.

Izvor: Južne vesti

20/05/2015 10:39