U Beogradu manje mesta na master i doktorskim studijama

11/06/2015 11:31

U Beogradu manje mesta na master i doktorskim studijama

Odlukom Vlade Srbije Univerzitet u Beogradu će školske 2015/2016. godine upisati manje studenata na master i doktorske studije, dok će studenata na osnovnim studijama biti upisano isto koliko i prošle godine.

U odnosnu na tekuću školsku godinu, školsku 2015/2016. godinu će master studije moće da upiše 600 studenata manje.

Najviše će se broj master studenata smanjiti na Filozofskom fakultetu gde će biti čak 250 mesta manje nego prošle godine, i na Učiteljskom fakultet, gde će školsku 2015/2016. godinu na master studije upisati 100 studenata manje.

Studenti koji se školuju na ovim fakultetima stuču nastavnička zvanja, za koja posao neće dobiti ni u osnovnoj ni u srednjoj školu ukoliko nemaju završen i master nivo školovanja.

Znatno manje će biti i studenata koji će imati priliku da ove godine upišu doktorske studije, jer je traženo 712 mesta, ali je od Vlade Srbije odobreno samo 524 mesta na doktorskim studijama na fakultetima u Beogradu.

Pored smanjenja mesta na master i doktorskim studija, od ove školske godine biće još promena na ovom nivou školovanja unutar Univerziteta u Beogradu. Filološki fakultet će dobiti priliku da upiše 100 studenata na novi master program – Kultura u dijalogu, dok će na program Konferencijsko, stručno i audiovizuelno prevođenje ovaj fakultet upisati 30 master studenata.

11/06/2015 11:31