Prava sudnica na Pravnom fakultetu u Novom Sadu

01/10/2015 12:15

Prava sudnica na Pravnom fakultetu u Novom Sadu

Na Pravnom fakultetu u Novom Sadu otvorena je prva sudnica na nekom fakultetu u Srbiji u kojoj će biti održavana ročišta.

Ovu posebno opremljenu sudnicu na Pravnom fakultetu u Novom Sadu otvorio je ministar pravde Nikola Selaković.

Sudije osnovnig suda u Novom Sadu moći će da u ovoj sudnici održavaju ročišta u parnici na osnovu posebnog protokola koji je zaključen sa dekanom fakulteta i predsednikom suda.

“Posle obavljenih ročišta, studenti će dobiti priliku da u komunikaciji sa sudijom koji sudi predmet, sa advokatima koji su učestvovali na strani stranaka postavljanjem pitanja ili uopšte posmatranjem njihovog pristupa u jednom predmetu u stvari dobiju dodatni kvalitet u svom obrazovanju”, rekao je odlazeći dekan Pravnog fakulteta u Novom Sadu profesor dr Ranko Keča.

01/10/2015 12:15