Od danas volontiranje studenata na pijacama

19/11/2014 17:29

Od danas volontiranje studenata na pijacama

Pet studenata sa Poljoprivrednog fakulteta i Fakulteta veterinarske medicine danas je započelo volonterski rad u JKP “Gradske pijace” u Beogradu, koji će obavljati do 31. jula 2015. godine.

Odabrani studenti dobiće priliku da se upoznaju sa organizacijom rada ovog preduzeća, projektima koje su započeli, radom nadležnih ministarstava, mogućnošću prisustvovanja brojnim seminarima i predavanjima od značaja za rad u ovoj oblasti, a moći će i da učestvuju u svim aktivnostima koje ovo preduzeće organizuje.

Zadatak Volonterskog centra je da poveže institucije iz resora i da omogući zainteresovanim volonterima da se angažuju u aktivnostima i oblastima koje ih interesuju ili za koje su profesionalno vezani, ali i da promovišu volonterski rad.

Ugovorom koji su potpisali JKP “Gradske pijace” i volonteri uređuje se zajednička saradnja u sledećih osam meseci.

Volonterski centar JKP “Gradske Pijace” osnovan je 2010. godine, a do sada je kroz volontersku obuku prošlo 46 volontera.

Izvor: Blic

19/11/2014 17:29