Konkurs za dodelu studentskih stipendija za nedostajuća zanimanja

25/11/2019 11:16

Konkurs za dodelu studentskih stipendija za nedostajuća zanimanja

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja raspisalo je Konkurs za dodelu 250 studentskih stipendija za studente druge i treće godine studija prvog stepena na jednom od izdvojenih studijskih programa.

Dodatni uslovi Konkursa uključuju da su kandidati:

• upisani prvi put u tekućoj školskoj godini na drugu ili treću godinu studija prvog stepena,
  • finansirani iz budžeta Republike Srbije,
  • van radnog odnosa,
  • državljani Republike Srbije i imaju prebivalište na teritoriji Republike Srbije,
  • postigli maksimalnu efikasnost tokom studiranja (nisu gubili nijednu godinu, imaju položene sve ispite iz prethodnih godina studija i prosečnu ocenu najmanje 7,50).

Konkurs je otvoren od 18. do 30. novembra 2019. godine, a prijave se podnose Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, na adresu Nemanjina 22-26, sa naznakom: „Stipendije za nedostajuća zanimanja“, a skeniranu dokumentaciju treba proslediti i elektronskom poštom, na adresu: [email protected].

Tekst Konkursa naći ćete OVDE.

25/11/2019 11:16