Program stipendija za mlade istraživače “Koimbra”

12/02/2018 15:44

Program stipendija za mlade istraživače “Koimbra”

Univerziteti Koimbra grupe mladim istraživačima nude mogućnost da tokom kraćeg boravka na nekom od ovih univerziteta sprovode deo svog istraživačkog rada.

Stipendije su finansirane od strane univerziteta članica Koimbra grupe koji učestvuju u ovom programu.

Profil kandidata:

rođeni posle 01. januara 1983. godine
državljani i stanovnici zemlje koja ima pravo učešća u programu
Akademsko osoblje zaposleno na univerzitetima u Srbiji i postdoktorandi (neke institucije mogu ponuditi mogućnosti za boravak i studentima doktorskih studija)

Važne napomene:

Kandidati mogu odabrati samo jednu instituciju. Ukoliko se istovremeno prijavite za više institucija, vaša prijava će automatski biti odbijena.
Svi kandidati moraju imati pozivno pismo od odabrane institucije – letter of acceptance – koje se šalje zajedno sa prijavom.
Kandidati u svojoj prijavi moraju navesti ime i kontakt podatke akademskog supervizora sa institucije na kojoj želite da sprovodite istraživanje. Svaki kandidat je zadužen da stupi u kontakt sa željenom institucijom i odgovarajućim profesorom/supervizorom.
Period realizacije vašeg istraživanja na odabranoj instituciji dogovarate sa akademskim supervizorom sa željenog univerziteta.

Univerziteti koji učestvuju u programu:

Eötvös Loránd University Budapest (Hungary)
University of Granada (Spain)
Karl-Franzens University of Graz (Austria)
University of Heidelberg (Germany)
Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (Romania)
KU Leuven (Belgium)
University of Padova (Italy)
University of Poitiers (France)
University of Salamanca (Spain)

Više informacija naći ćete OVDE.

12/02/2018 15:44