Otvaranje Svetskog bijenala studentske fotografije

15/12/2015 10:39

Otvaranje Svetskog bijenala studentske fotografije

Izložba 5. Svetskog bijenala studentske fotografije, u organizaciji Akademije umetnosti, biće otvorena u utorak, 15. decembra u 12 časova.

Ove godine Svetsko bijenale se odnosi na horizonte studentske fotografije na pet kontinenata, a izložba će se sastojati od različitih žanrova i tema aktuelnih u različitim socijalnim, ekonomskim i estetskim sredinama koje studenti umetničkih fakulteta istražuju u okviru svoje fotografske prakse.

Fotografije u okviru izložbe Svetskog bijenala biće postavljene u Galeriji Rektorata Univerziteta u Novom Sadu.

Od 13 časova biće održano predavanje Alana Parkera, profesora fotografije sa Univerziteta Vestiminster u Londonu, a tema predavanja je “Zašto studirati fotografiju”.

15/12/2015 10:39