Niš: Bronza za studente Medicinskog fakulteta

18/05/2016 09:09

Niš: Bronza za studente Medicinskog fakulteta

Na internacionalnom takmičenju medicinskih fakulteta, koje je održano u Novosibirsku (Rusija) učestvovali su studenti Medicinskog fakulteta Univerziteta u Nišu.

Tim naših studenata sastojao se od petoro studenata osnovnih studija i jednog studenta doktorskih studija: Marije Topalović, Mladena Brankovića, Marka Stevanovića, Aleksandra Đorđevića i Milana Petrovića.

U kvalifikacionom delu takmičenja učestvovalo je 50-tak timova iz različitih zemalja, a srpski studenti su uspeli da se plasiraju u finale.

Teoretsko i praktično znanje iz interne medicine, ginekologije, pedijatrije i hirurgije obezbedilo im je treće mesto, dok su na prvom i drugom mestu bili studenti iz Nemačke i Rusije.

Zadaci takmičara bili su rešavanje 10 slučajeva, odnosno primera iz realnog života – koje je trebalo “izlečiti”.

18/05/2016 09:09