Dekanica fakultet koristila kao paravan za imigrante

05/11/2014 11:09

Dekanica fakultet koristila kao paravan za imigrante

U San Francisku juče je osuđena jedna žena na 16 godina zatvora zato što je osnovala i vodila lažni univerzitet, koji je bio paravan za ilegalan ulazak imigranata u SAD.

Presuda za dekanicu i osnivača lažnog univerziteta “Traj-Veli” Suzan Sjao-Ping Su glasi da mora da se odrekne 5,6 miliona dolara koje je nezakonito stekla, kao i da plati 900.000 dolara štete.

Dekanica lažnog fakulteta. Foto: abcnews.com

Sud u San Francisku je Suzan još u Martu proglasio krivom za prevare sa vizama i po drugim tačkama optužnice.

Nekoliko zaposlenih na “Traj-Veli” univerzitetu reklo je da fakultet nije imao potrebnu dokumentaciju za upis studenata ili izdavanje diploma, te da im je Suzan u više navrata nalagala da falsifikuju neophodna dokumenta.

Tužilaštvo je navelo da je dekanica strancima prodavala dokumenta za ulazak u SAD, a da su imigranti bili uglavnom iz Indije.

Izvor: Blic

05/11/2014 11:09