Art Link – festival mladih talenata

06/10/2014 13:17

Art Link – festival mladih talenata

7. oktobra održaće se Art Link, Festival mladih talenata, u Velikoj sali Studentskog kulturnog centra, a nastupiće mlada 18-godišnja umetnica Sonoko Miriam.

Sonoko je pobednica norveškog nacionalnog takmičenja Virtuoz, a predstavljala je Norvešku na evropskom takmičaru za mlade muzičare u Kelnu.

Jovanka Višekruna Janković, direktorica festivala Art Link, rekla je da je Sonoko fantastična violinistkinja iz Norveške, a trenutno studira na prestižnoj norveškoj školi za talente Barrat Due Institut za muziku u Oslu.

Ona će uz klavirsku pratnju Ukija Ovaskinena izvesti Sonatu br.1 a mol Roberta Šumana (1810-1856), Sonatu br.1 Edvarda Griga (1843-1907), Sonatu br.4 Ežena Isaije (1858-1931) i Sonatu br.1 Johanesa Bramsa (1833-1897).

Do sada je Sonoko nastupala kao solista sa Bergenskim Orkestrom filharmonije, norveškim Radio orkestrom, Kamernim orkestrom Estonije, norveškim omladinskim sektorom, Oslo kameratom, Simfonijskim orkestrom iz Kelna, kao i mnogim drugim.

Sarađivala je sa mnogim velikim ličnostima poput Dore Švarcberg, Ivrijem Gitlisom i slavnim pijanistom Lajf Ove Andsnesom na Bergenskom festivalu sa izvedbom Bramskog klavirskog kvarteta u A-duru. Nastupala je na mnogim festivalima kamerne muzike širom sveta.

Izvor: Srbija Danas

06/10/2014 13:17