Mesta na kojima je zabranjen pristup
Povezane objave
Saznajte na koja mesta, sve i da ste u mogućnosti, ne smete da odete i zašto je tamo zabranjen pristup ljudima.
Ostrvo zmija, Rio de Žaneiro
Baš kako mu i samo ime kaže, ovo ostrvo dom je najotrovnijih zmija na svetu. Iz bezbednosnih razloga, brazilske vlasti ne dozvoljavaju posetiocima da idu tamo, a za svaku posetu istraživača, obavezno je da u timu postoji doktor.
Nikozija, Kipar
Turske snage su 1974. godine napale Kipar, što je dovelo do građanskog rata. Kada se bitka završila, Ujedinjene Nacije proglasine su jedan deo Nikozije ničijom zemljom, a tamo već decenijama niko nije bio.
Grobnica Džin Šin Huanga
Još 1974. godine, farmeri su pronašli grobnicu prvog kineskog imperatora Dćin Ši Huanga, a od tada, grobnicu istražuju arheolozi. Iako je otkriveno oko 2000 glinenih vojnika, postoji još oko 8000 zatrpanih. Kineske vlasti zabranile su da arheolozima da pipaju centralnu grobnicu gde se nalazi telo ovog imperatora, preminulog 210. godine pre nove ere.
Černobil, Ukrajina
Eksplozija nuklearne eletrane 26. aprila 1986. godine uzrokovala je brojnu štetu kraj Černobila, a usled radijacije i kancera u narednom periodu preminulo je više od milion ljudi. I 30 godina kasnije, zabranjen je pristup ovoj oblasti, a procenjuje se da ona neće biti nastanjiva i u narednih 20.000 godina.
Oblast 51, Nevada
Ova opšte poznata oblast je jedna od najmisterioznijih na svetu. Tek 1992. godine vlada SAD priznala je da ona postoji, a i dalje se ne zna šta se tamo dešava. Ipak, zaštićena je ogromnim obezbeđenjem.
Laskauks, Francuska
Preistorijski crteži pronađeni su u pećini Lavaskauks 1940. godine. Međutim, nakon Drugog svetskog rata, kada je pećina otvorena za posetioce, ugljen- monoksid iz daha ljudi počeo je da uništava slike. UNESCO je zaštitio ovu pećinu i ona je zatvorena za posete 1963. godine.
Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*